Основна мета роботи педагога в літні місяці

Основна мета роботи педавгога в літні місяці полягає у забезпеченні оздоровлення, збереження життя дітей та організації активної, змістовної, різноманітної та цікавої для них діяльності, під час якої формується дитячий колектив, засвоюються правила та виховуються позитивні навички культурної поведінки, накопичуються уявлення про навколишній світ та оточуюче середовище.

Робота з дітьми в літній оздоровчій період здійснюється відповідно до перспективного плану роботи на місяць або квартал, який передбачає організацію життєдіяльності дітей протягом дня, проведення організаційно-педагогічної роботи , загартовуючих заходів з дітьми на тиждень, роботу з батьками, та календарного плану роботи з дітьми на день/ тиждень (два тижні – для груп дітей раннього віку). Форма планування обирається педагогами закладу та схвалюється педагогічною радою ЗДО.

Педагоги забезпечують чергування спокійної та рухливої діяльності дітей, правильний розподіл фізичного навантаження протягом усього дня при умові дотримання наступної примірної структури: спокійна самостійна ігрова, пізнавальна діяльність дітей (спостереження, досліди), бесіди, екскурсії, організовані рухливі ігри, ігри з елементами спорту, спортивні розваги, спокійна самостійна ігрова діяльність, праця, самосійна художня діяльність.

Послідовність та термін різних видів діяльності змінюються із врахуванням певних умов: погода, вік дітей та характер передуючої діяльності.

Ранковий прийом дітей є найбільш сприятливим часом для введення дітей у загальний ритм життя дошкільного закладу, створення життєрадісного настрою.

У ранковий час проводиться  індивідуальна  робота, організація ігрової діяльності, бесіди з невеликою групою дітей та окремими дітьми, спостереження за об’єктами та явищами природи, трудові доручення (чергування), різноманітна самостійна діяльність.

Вихователь планує та організовує різноманітну самостійну діяльність дітей за їхнім вибором: образотворчу діяльність з використанням пластиліну, олівців; розфарбовування; конструювання з будівельного матеріалу, паперу, природного матеріалу тощо.

Обов’язково здійснюється робота з питань привиття дітям культурно-гігієнічних навичок.

В ранкові години з дітьми організовують навчально-пізнавальну діяльність (заняття):

- з фізичного розвитку – щоденно;

- з пізнавального розвитку

- природничий напрямок – 1 раз на тиждень;

- загально пізнавальний напрямок – 1 раз на тиждень;

- з художньо-естетичного розвитку

- музика – 1 раз на тиждень;

- малювання – 1 раз на тиждень;

- ліплення (або аплікація) – 1 раз на тиждень.

Протягом дня з дошкільниками організовують:

- ігри (з правилами, творчі, з природними матеріалами);

- різні види праці;

- спостереження;

забезпечують:

- самостійна художня діяльність (музична, образотворча, театралізована, конструктивна);

- самостійна пізнавальна діяльність;

- самостійна ігрова діяльність.

Також з дітьми проводиться різноманітна трудова діяльність:

- прибирання групової кімнати;

- ремонт книг, посібників, настільно-друкованих ігор;

- прання лялькової білизни, носовичків, стрічок;

- виготовлення іграшок-саморобок;

- праця в природі.

Для організації плідної життєдіяльності дітей з дітьми проводяться сюжетно-рольові,  творчі ігри.

Оздоровчий вплив перебування на свіжому повітрі залежить від правильно організованої рухової активності дошкільників, яка в організованих формах діяльності повинна складати не менш ніж 50% всього об'єму добової рухової активності, а під час прогулянок за територію дошкільного навчального закладу – 35-40%.

В цей час з ними проводять рухливі/ спортивні ігри та розваги, у яких беруть участь усі діти групи. Спочатку проводяться вже знайомі ігри, нові вводяться та розучуються на фізкультурних заняттях.

Для забезпечення оптимальної рухової активності дітей старшого дошкільного віку, педагоги  використовують  різні організовані форми занять з фізичними вправами: рухливі ігри, спортивні вправи з елементами змагань, а також пішохідні прогулянки, екскурсії, прогулянки по маршруту (туризм).

Планування діяльності дітей передбачає цікаву ігрову форму проведення індивідуальної роботи.

Проведення загартовуючих  заходів, вправ та ігор здійснюється на майданчиках, з використовуванням обладнання (басейни надувні).

Основне місце у другу половину дня займає різноманітна ігрова діяльність дітей: сюжетно-рольові  ігри,  ляльковий, настільний театр, дитячі концерти, спортивні, музичні, літературні дозвілля, читання художньої літератури з подовженням, розповідання казок та ін.

Вечірні прогулянки плануються з врахуванням усієї діяльності дітей протягом дня: спостереження, ігри, праця, фізичні вправи та рухливі ігри.