Будьте обережні!!!

26 черв. 2019
Бережіться харчових отруєнь

Гострі кишкові інфекції – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей.

Основні причини гострих кишкових інфекцій:

• елементарне недотримання правил особистої гігієни,
  • недотримання технології приготування страв, недотримання умов і термінів зберігання сировини та готових страв,
  • вживання неякісних харчових продуктів, які містять збудник захворювання, тощо.

Найчастіше збудники кишкових інфекцій знаходяться у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах та овочах.

Найпоширеніші симптоми гострих кишкових інфекцій:

• слабкість,
  • підвищення температури,
  • біль у животі,
  • блювота і діарея.

Симптоми кишкової інфекції проявляються через кілька годин після вживання інфікованої їжі, інколи через кілька днів.

Щоб уникнути гострих кишкових інфекцій необхідно дотримуватися простих, але надійних та ефективних правил.

Ретельно мийте руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування туалету.

Ретельно дотримуйтесь чистоти під час приготування їжі. Мийте і тримайте у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі. Користуйтеся індивідуальним посудом.

Не допускайте комах і гризунів до приміщень, де готуєте їжу та зберігаються харчові продукти.

Для обробки сирих продуктів використовуйте окремі кухонні прилади (ножі, дошки для готування тощо).

Окремо готуйте і зберігайте сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м’ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо).

Добре проварюйте продукти, особливо м’ясо, птицю, яйця і рибу.

Використовуйте харчові продукти, оброблені з метою підвищення їх безпеки, наприклад пастеризоване молоко.

Мийте та обдавайте окропом фрукти і овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді.

Не вживайте продукти з вичерпаним терміном придатності, використовуйте для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти.

Не давайте маленьким дітям некип’ячене розливне молоко, сирі яйця тощо.

Дотримуйтесь відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишайте приготовані харчові продукти при кімнатній температурі більше ніж на 2 год).

При транспортуванні та зберіганні харчових продуктів використовуйте чисту упаковку (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо).

Регулярно мийте й обдавайте окропом дитячий посуд та іграшки.

Використовуйте безпечну воду, не пийте води з неперевірених джерел. Вживайте бутильовану воду або охолоджену кип’ячену воду.

Не купайтеся в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, уникайте заковтування води під час купання.