Дитина і вулиця

Профілактика дорожньо-транспортного травматизму

Швидке збільшення інтенсивності руху висуває

серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.

У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:

– не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;

– не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;

– вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;

– на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;

– при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;

– не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;

– вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (автомобіль та автобус – позаду);

– не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;

– не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;

– не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.

ПАМ'ЯТКА
      ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
 ПО ВИХОВАННЮ ГРАМОТНОГО ПІШОХОДА:

БАТЬКИ – АКТИВНІ ПОМІЧНИКИ ПЕДАГОГІВ У ФОРМУВАННІ В ДІТЕЙ ДИСЦИПЛІНОВАНОЇ ПОВЕДІНКИ НА ВУЛИЦІ, ДОТРИМАННЯ НИМИ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ.
У ДОШКІЛЬНОМУ ВІЦІ ДИТИНА ПОВИННА ЗАСВОЇТИ НАСТУПНЕ:
1. БЕЗ ДОРОСЛИХ НА ДОРОГУ ВИХОДИТИ НЕ МОЖНА, ЙДЕШ ІЗ ДОРОСЛИМ ЗА РУКУ, НЕ ВИРИВАЙСЯ, НЕ СХОДЬ ІЗ ТРОТУАРУ.
2. ХОДИТИ ПО ВУЛИЦІ ТРЕБА СПОКІЙНИМ КРОКОМ, ДОТРИМУЮЧИСЬ ПРАВОЇ СТОРОНИ ТРОТУАРУ.
3. ПЕРЕХОДИТИ ДОРОГУ МОЖНА ТІЛЬКИ НА ПІШОХІДНОМУ ПЕРЕХОДІ НА ЗЕЛЕНИЙ СИГНАЛ СВІТЛОФОРА, ПЕРЕКОНАВШИСЬ, ЩО ВСІ АВТОМОБІЛІ ЗУПИНИЛИСЯ.
4. ПРОЇЗЖА ЧАСТИНА ПРИЗНАЧЕНА ТІЛЬКИ ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ.
5. РУХ ТРАНСПОРТУ НА ДОРОЗІ РЕГУЛЮЄТЬСЯ СИГНАЛАМИ СВІТЛОФОРА Й МІЛІЦІОНЕРОМ-РЕГУЛЮВАЛЬНИКОМ.
6. У ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБАХ НЕ МОЖНА ВИТИКАТИСЯ З ВІКОН, ВИСТАВЛЯТИ РУКИ ЧИ ЯКІ-НЕБУДЬ ПРЕДМЕТИ.
  УСІ ЦІ ПОНЯТТЯ ДИТИНА ЗАСВОЇТЬ МІЦНІШЕ, ЯКЩО ЇЇ ЗНАЙОМИТИ ІЗ ПРАВИЛАМИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ СИСТЕМАТИЧНО, НЕНАВ'ЯЗЛИВО. ВИКОРИСТОВУЙТЕ ДЛЯ ЦЬОГО ВІДПОВІДНІ СИТУАЦІЇ НА ВУЛИЦІ , У ДВОРІ, ПО ДОРОЗІ В ДИТЯЧИЙ САДОК. ПЕРЕБУВАЮЧИ З МАЛЯМ НА ВУЛИЦІ , КОРИСНО ПОЯСНЮВАТИ ЙОМУ ВСЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА ДОРОЗІ ІЗ ТРАНСПОРТОМ, ПІШОХОДАМИ. НАПРИКЛАД, ЧОМУ В ЦЕЙ МОМЕНТ НЕ МОЖНА ПЕРЕЙТИ ПРОЇЗЖУ ЧАСТИНУ, ЯКІ НА ЦЕЙ ВИПАДОК ІСНУЮТЬ ПРАВИЛА ДЛЯ ПІШОХОДІВ І ВОДІЇВ АВТОМОБІЛІВ, УКАЖІТЬ НА ПОРУШНИКІВ, ВІДЗНАЧИВШИ, ЩО ВОНИ ПОРУШУЮТЬ ПРАВИЛА, РИЗИКУЮЧИ ПОТРАПИТИ ПІД ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ, ЩО РУХАЮТЬСЯ.
НЕ ЗАЛЯКУЙТЕ ДИТИНУ ВУЛИЦЕЮ – ПАНІЧНИЙ СТРАХ ПЕРЕД ТРАНСПОРТОМ НЕ МЕНШ ШКІДЛИВИЙ, НІЖ БЕЗТУРБОТНІСТЬ І НЕУВАЖНІСТЬ!
КОРИСНО ЧИТАТИ ДИТИНІ ВІРШІ ПРО ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ Й ПОКАЗУВАТИ МАЛЮНКИ З ДОРОЖНІМИ ЗНАКАМИ Й РІЗНИМИ ДОРОЖНІМИ СИТУАЦІЯМИ. КУПІТЬ ДИТИНІ ІГРАШКОВІ АВТОМОБІЛІ, АВТОБУСИ, СВІТЛОФОРИ, ФІГУРКИ РЕГУЛЮВАЛЬНИКІВ І ОРГАНІЗУЙТЕ СЮЖЕТНІ ІГРИ, ЩО ВІДОБРАЖАЮТЬ РІЗНІ СИТУАЦІЇ НА ВУЛИЦІ. ГРА ГАРНИЙ ЗАСІБ НАВЧАННЯ ДИТИНУ ДОРОЖНІЙ ГРАМОТІ.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! ДИТИНА ВЧИТЬСЯ ЗАКОНАМ ВУЛИЦІ, БЕРУЧИ ПРИКЛАД З ВАС – БАТЬКІВ, ІНШИХ ДОРОСЛИХ. НЕХАЙ ВАШ ПРИКЛАД ВЧИТЬ ДИСЦИПЛІНОВАНІЙ ПОВЕДІНЦІ НА ВУЛИЦІ НЕ ТІЛЬКИ ВАШОЇ ДИТИНИ, АЛЕ Й ІНШИХ ДІТЕЙ.

НАМАГАЙТЕСЯ ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ, ЩОБ ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ДОРОГАХ!